Înscriere învățământ primar.

Metodologia de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2021-2022 la Școala Gimnazială Petre Tudose Mălureni

Ministerul Educației Naționale  a publicat ordinul privind metodologia de înscriere a copiilor pentru învățământul primar, puteți descărca acest ordin aici: Metodologie Inscriere Invatamant Primar 2021 -2022

Pentru cererile care trebuiesc depuse de părinți, descărcați formularele din documentul pdf – Anexe Metodologie. Model Cerere pentru Parinti.  În perioada 29 martie – 28 aprilie 2021, părinții/tutorii legal instituiți/reprezentanții legali vor completa/depune/transmite cererile-tip de înscriere. Cererile vor putea fi transmise online sau depuse la unitatea de învățământ la care aceștia solicită înscrierea copiilor. Calendarul detaliat este disponibil aici, Anexa 2 Calendar Inscriere primar 2021_2022.

 

Mai multe detalii despre calendar, sunt disponibile în ordin, dar și pe website-ul ministerului Educației, pe următorul link: Au fost aprobate-metodologia si calendarul de Inscriere copiilor în învățământul primar pentru anul 2021 -2022

Pentru detalii suplimentare, puteți contacta secretariatul școlii la adresa de e-mail scoalamalureni@yahoo.com sau la nr. de telefon 0248 765 132.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s